חברות ייעוץ עסקי לעסק שלכם בדרך לבניית חופש כלכלי – הצ'ק-ליסט לבעלי עסקים

מה צריך לעשות כדי לחיות את החיים שתמיד חלמתם עליהם? צעד אחר צעד

בין אם העסק שלכם היה יציב לפני רגע ובין אם פתחתם עכשיו עסק חדש, חשוב שתבינו שהצעד הראשון בהישרדות זה לתפוס מחסה ולהיות בטוחים ולכן אין נוסחה אחת המתאימה לכל בעלי העסקים באשר הם אולם העקרונות הכלליים הם זהים:

1. בדיקת מצב והבנה של המצב שלנו.

2. זיהוי מהיר של הבעיות שדורשות פתרון.

3. סימון הדחיפות ותעדוף בהתאם לחומרת הבעיה.

4. בניית תכנית חירום לפתרון בעיות אלו.

5. יישום התכנית וחזרה ליציבות.

בדומה לאירוע רב נפגעים, לאחר הפיצוץ עלינו להתעשת בהקדם ולהתחיל להבין את המציאות החדשה כפי שהיא. לרוב האנשים לוקח זמן רב להבין את חוקי המשחק החדשים, את גודל האירוע ומימדיו ולכן התגובות שלהם איטיות.

זו הסיבה שעלינו לחשוב קדימה ולחוות בדמיון שלנו לרגע את המציאות בעוד שבוע, בעוד חודש, בעוד שנה ולראות מהן המשמעויות של הדבר בחיים האישיים והעסקיים שלנו ואיך הדבר הזה גם ישפיע על אנשים אחרים.

המציאות בעת משבר משתנה תוך שנייה אחת אבל להבנה התודעתית לוקח יותר זמן לקלוט את המצב ולהבין אותו ולכן המהירים להבין ולפעול יהיו אלו שירוויחו כסף גם במציאות החדשה.

בדיקת מצב והבנה של המצב שלנו

הדבר הראשון שאנחנו רוצים לעשות לוודא שאנחנו בטוחים ולא נפגענו. לכן נסו להבין מה מצבכם ולבדוק את כל התחומים שעלולים היו להיפגע עכשיו, בעתיד הקרוב ובעתיד הרחוק. עשו רשימה של כל התחומים בחייכם הקשורים כעת לכסף (דבר שאמור להיות לכם בשגרה במידה ואתם מתנהלים כלכלית נכון) ובידקו אחד אחד האם נפגע, מה חומרת הפגיעה ומהו הצפי לפגיעה עתידית. עברו על הביטוחים שלכם, הלוואות שלקחתם, עלויות שוטפות, הוצאות קבועות, משכנתאות, עובדים וכדומה וקחו לעצמכם רגע כדי להבין את תמונת המצב בראייה כללית.

זיהוי מהיר של הבעיות שדורשות פתרון

כעת הגיע הזמן להבין מהן הבעיות שבהן אתם עלולים להתקל באופן מיידי, בעתיד הקרוב ובעתיד הרחוק. האם מדובר במינוס בבנק עליו יש לכם החזרים חודשיים גבוהים. האם מדובר בעובדים שיש לפטר או להוציא לחופשה, האם מדובר בתקורות גבוהות של משרד שכור, ציוד יקר ערך שכעת מושבת וכדומה. אני בטוח שיש לכל אחד ואחת מכם מיליון ואחת בעיות ולכן, אחרי שתזהו את הבעיות השונות הגיע הזמן לתעדף אותן על פי דחיפותן.

סימון הדחיפות ותיעדוף בהתאם לחומרת הבעיה

אני בטוח שבשנייה הראשונה הכל מרגיש בוער ודחוף אולם קחו לעצמכם רגע להסדיר נשימה וקחו שליטה על הסיטואציה. נסו להבין מה באמת לא סובל דיחוי ודורש פתרון מיידי ומה תוכלו לפתור טיפה מאוחר יותר. יצירת עומס מיותר עלול לגרום לקריסת מערכות כללית ולכן חשוב שתשמרו על קור רוח ולא תקבלו החלטות פזיזות שיעלו לכם כסף רב.

בניית תכנית חירום לפתרון בעיות אלו

לאחר הבנת הסיטואציה עלינו לבנות תכנית מנצחת ליציאה מיטבית מהאירוע בדרך החזרה ליציבות. תכנית זו צריכה לכלול פעולות ברורות וסדר צעדים מה היא כוללת ואיך ליישם אותה.ככל שהתכנית שלכם תהיה יותר ברורה כך יהיה קל ומהיר יותר ליישם אותה. תכנית כזו היתה אמורה להיות להיות בשגרה במידה ואתם עובדים עם שיטה סדורה ונהלים ברורים אולם רוב בעלי העסקים לא משקיעים בשגרה מספיק משאבים לבניית תכנית חירום ולכן כעת אתם נדרשים לצאת מאזור הנוחות שלכם ולהתחיל לתכנן ולבנות.

התכנית צריכה להתמקד ב:

1. יציאה מיידית מהמינוס, חובות ומהתחייבויות מיותרות.
2. טיפול מיידי בתיק הביטוחי והפיננסי.
3. הגדלת ההכנסות מערוץ ההכנסות הראשי שלכם.
4. יצירת ערוצי הכנסה נוספים הרלוונטיים למציאות החדשה.
5. יצירת ערוצי הכנסה פאסיביים יציבים.
6. שמירה על תזרים גבוה מעט יותר מאשר בשגרה.
יישום התכנית וחזרה ליציבות.
זה אולי החלק החשוב ביותר מכל השלבים אשר בלעדיו כלום לא יקרה. לשם כך עליכם לתעדף את המשימות וליישם אותן אחת אחת בהתאם לתכנית. כמובן שישנו פער בין תכניות למה שקורה בשטח ולכן עליכם לקחת בחשבון שתהיה סטייה כלשהי בין התכנית לתוצאות בפועל ולכן על מנת להגיע לתוצאות עליכם לחזור לשולחן העבודה מעת לעת ולשפר את התכנית עד להשגת היעד.

בעניין הגדלת ההכנסות אתם צריכים להבין כי ישנם שלושה סוגים של הכנסות:

1. הכנסות מיידות –הכנסות כתוצאה ממכירת משהו מוכן וקיים.

2. הכנסות בטווח קצר –הכנסות בעיקר כתוצאה מפעולות קצרות טווח שעבורן יש להכין ולבנות הצעה, תכנים, מוצר, שירות, הסכם או תשתית כזו או אחרת על מנת שהכסף יוכל להתחיל להיכנס.

3. הכנסות בטווח הארוך – בניית תשתיות עסקיות ארוכות טווח לקראת מכירות ביום שאחרי.

כחלק מהתכנית אתם אמורים להחליט כמה זמן תשקיעו בהכנסות מיידיות, כמה זמן תשקיעו בבניית תשתיות ארוכות טווח ובאילו ערוצי הכנסה אתם רוצים להתמקד, כיוון שללא מיקוד יהיה לכם קשה מאוד להגיע לתוצאות.

רגע לפני שתבחרו את ערוצי ההכנסות שלכם כדאי שתבינו:

1. האם אתם רוצים להשקיע את הזמן בפיתוח העסק שלכם או שכרגע אתם רוצים להשקיע ביצירת הכנסות מדברים נוספים.
2. האם אתם רוצים לעשות משהו שאתם אוהבים או משהו שאתם חייבים כעת כדי לצאת מחובות.
3. האם יש לכם זמן ומחויבות לעבוד בצורה רצינית ומקצועית כדי לראות תוצאות משמעותיות או שאתם רוצים לעשות זאת על הדרך וללא מחויבות.
4. האם אתם רוצים לפעול בשוק המקומי או אולי לפעול במדינות אחרות.
5. האם אתם מעוניינים לבצע את העבודה בעצמכם או לתווך בין הלקוח לספקים ואנשי ביצוע שונים.

לקראת סיום אני רוצה להראות לכם אז אילו סוגים של נכסים נוכל ליצור שיכולים להכניס לכם כסף ולומר לכם שבמידה ותרצו שאלווה אתכם בתהליך אוכל לסייע לכם ביצירת ריבוי של מקורות הכנסה עם דגש על הכנסות מיידיות בהתאם למצב שבו אתם נמצאים.

הנה רשימה של ערוצי הכנסות שתוכלו לפעול בהם ולבנות אותם כך שיכניסו לכם כסף רב בצורה שיטתית:

 • מוצרים שונים למכירה
 • הסכמים עם נותני שירותים על עמלות גבוהות
 • כישרונות שניתן לתרגם לכסף
 • הלוואות לאנשים
 • השקעות בשוק ההון
 • נדל"ן – נכסים להשכרה
 • נדלן – השבחה
 • נדל"ן קניה, השבחה ומכירה
 • נכסים שביכולתכם לספק כגון חשמל
 • נכסים דיגיטליים (כגון ספר / מוצר / משחק / קורס / אתר מצליח – מכירת פרסומות / דמי הרשמה ודמי חברות
 • תמונות, עיצובים, ציורים או מוסיקה
 • קמפיין שיווק – מכירת לידים (לקוחות מתעניינים)
 • ספר פיזי (מוצר מעולה ליצירת הכנסות נוספות ובניית אוטוריטה)
 • יצירת תוכנה שתוכלו למכור או לדרוש דמי מנוי חודשיים
 • מסחר אלקטרוני באינטרנט – ניהול חנות סחר כמו Amazon, Etsy ,Ebay ועוד…
 • מכירת ידע ומומחיות
 • שימוש באוטוריטה שלכם לייצר הכנסות כגון המלצה שלכם על מוצרים ושירותים, כמומחים בתחומכם.
 • השקעות בעסקים

באופן אישי אני יכול לספר לכם כי גם לי וגם ללקוחות שלי יש מגוון ערוצי הכנסה פעילים ואני שם דגש על בניית ערוצים מרובים כיוון שהם מייצרים יציבות כלכלית וגם מקדמים אותנו לעבר החופש הכלכלי שלנו.

ביחד עם זאת חשוב להבין כי ללא מחויבות ורציניות מצדכם לא תוכלו לראות תוצאות בשום תחום! אין הכוונה במדריך זה ללמד אתכם איך עושים זאת אלא לספק לכם זווית ראייה חדשה שתראה לכם כמה אפשרויות עומדות בפניכם לייצר הכנסות גם עכשיו בזמן המשבר.

חשוב להבין מהם חוקי המשחק ומהם התחומים שפועלים דווקא עכשיו יותר מאשר בימים רגילים. בהתאם לסוג המשבר ישנם תחומים שעובדים חזק יותר כעת ותחומים אחרים כמעט לא פעילים. גם אם יש לכם מקצוע או עסק מסוים שכרגע מושבת או נחלש, תוכלו לייצר הכנסות רבות ונוספות מתחומים שונים ולכן היו גמישים מחשבתית, הגדירו מה יקדם אתכם ותפעלו להשגת היעד.

כדי להכניס כסף כדאי לפעול באופן מיידי באותם תחומים שזיהיתם כי הם התחומים החזקים ויש לכך שיטות רבות שאם תרצו תוכלו ללמוד באחת מתכניות הליווי האישיות שאני מציע, בקורס

במידה ואתם זקוקים להכנסות נוספות– אשמח לשלב אתכם בצוות שלנו ולסייע לכם להגדיל את ההכנסות שלכם.

חשוב שתבינו שגם לי באופן אישי יש תמיד צוות מקצועי שמלווה אותי ואינני עובד לבד. הסיבה היא שאני תמיד רוצה שיהיה שם מישהו שיוציא ממני את ה 110% וכל הזמן ידחוף אותי לצאת מאזור הנוחות שלי. אישית אני משלם הרבה מאוד כסף לאנשי מקצוע שונים שלהם אני זקוק כדי להרוויח הרבה כסף ואני משלם להם באהבה גדולה מתוך הבנה שרק ככה אוכל לצמוח. גם אלוף העולם חייב מאמן אישי שיוציא ממנו את המקסימום.

אם אתם רוצים להיות בעלי עסקים מצליחים ואתם רוצים לבנות חופש כלכלי אמיתי עליכם לאמן את השריר שיודע לשלם, שאוהב לשלם ועושה זאת כמה שיותר כיוון שכל שקל שתשלמו תדעו להפוך לשני שקלים ושלושה שקלים. כך שהמבחן שלכם מתחיל בהחלטה איזה אנשים אתם רוצים להיות? האם אתם רוצים להיות אנשים עניים תודעתית שכל הזמן חושבים ש'מוכרים לכם' או אנשים עשירים תודעתית שמבינים שסביבם יש אנשים מוכשרים ששווים להם הרבה מאוד כסף אם ייעזרו בהם בצורה נכונה. אם תאמצו את צורת חשיבה זו תבינו שבכל פעם שמישהו מציע לכם את השירות שלו הוא למעשה 'מנסים לעזור לכם ולפנות לכם זמן יקר על ידי שימוש בזמן, בידע או בכסף שלו' כדי שאתם תוכלו לעשות מה שעולה על דעתכם.

אם חיפשתם חברות ייעוץ עסקי שיובילו אתכם להצלחה של העסק שלכם – הגעתם למקום הנכון ובכל שאלה והתייעצות, אתם מוזמנים ליצור קשר ואשמח לסייע לכם וללוות את העסק שלכם לרמה הבאה שלכם בצורה מקצועית. אם כבר עכשיו אתם רוצים להתייעץ לגבי העסק שלכם אני אשמח להעניק לכם שיחת ייעוץ ראשונית אם אחד מאנשי הצוות שלי כדי לבדוק מה תקוע אצלכם בעסק, ואיך תוכלו גם אתם להפוך אותו למכונה משומנת שמכניסה לכם מיליון ₪ בשנה כדי שגם אתם, תוכלו לבנות את החופש הכלכלי שלכם.

 

בברכה

עמית אופיר

 

אהבתם? שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

הירשמו לרשימת הדיוור שלי

וקבלו עידכונים שוטפים על ארועים ופעילויות ייחודיות ישירות אליכם למייל

פוסטים נוספים שיעניינו אותך

ההתרגשות לפרסם ספר בחו"ל

פרסום ספר הוא דבר מדהים ומרגש. רוב הסופרים השקיעו זמן רב בכתיבת ספריהם ועמלו רבות כדי שהוא יהיה כמה שיותר מושלם. זאת הסיבה שיציאה לאור

© כל הזכויות שמורות לעמית אופיר , חברת "מינוף עסקי"